Pod stanom si štebotali a večnú lásku sľúbili

Z gymnázia som si pred viac než dekádou odniesla okrem maturitného vysvedčenia aj množstvo spomienok a kamarátstiev, na ktoré sa nezabúda. A hoci som neskôr vyštudovala medzinárodný obchod a vo svoje prvej (a zároveň i poslednej) práci som sa venovala najmä analýzam a investíciám, dnes pri svetle nočnej lampy šijem šperky a načúvam pokojnému spánku našej dcérky vo vedľajšej izbe. Aj také príbehy píše život. A ja si už roky šijem svoj malý sen.

Vedia o tom moji kamaráti, susedia i spolužiaci. A tiež ich kamaráti, susedia a ďalší ľudia, o ktorých ja sama veľa neviem. A tak sa mi často dostane radosti ušiť šperk pre kamoškinu sestru, susedkinu kolegyňu či spolužiakovu manželku. Ono to je našťastie tak, že najlepšia reklama je tá od ucha k uchu. V prípade štebotava to platí doslovne 🙂

Sima je sestrou mojej spolužiačky z gymnázia a zároveň kamošky Romanky. Svadbu s Radkom začali plánovať takto pred rokom. Presne si spomínam na chvíľu, kedy mi napísala túto radostnú novinu a zarezervovala si u mňa termín na svoje svadobné náušnice. V hlave mi vtedy vírili celkom iné, neveselé myšlienky, ale to je už iný príbeh. 

Sima je milovníčkou zelenej farby. Viem to, lebo sama som jej v tejto farbe ušila už niekoľko kúskov a zelená tak nemohla chýbať ani v jej veľký deň. Výzdoba sa niesla v duchu “greenery” – prírodné materiály, sklo a zelené akcenty. Také boli i jej vysnívané svadobné náušnice. Vyšívané slzy s hodvábnou stuhou “shibori” v odtieni ivory, so zelenými krištáľmi swarovski a korálkami v ladiacich tónoch. 

Z náušníc pre nevestu boli razom aj ďalšie štyri páry pre družičky. Každé iné a pritom patriace k sebe. Farby a materiály si dievčatá vybrali samy v mojom malom ateliéri (čítaj v obývačke). Až pri príprave fotiek do tohto článku som si uvedomila, že jedny z nich som nestihla ani odfotiť. Tak si ich môžete pozrieť aspoň v akcii na ušku družičky, detailnejšie vo fotoreportáži nižšie 🙂

Družičky mali zelené šaty, rovnaké a pritom každá iné. Náušnice k nim si zvolili v odtieňoch ružovej, fialovej a cyklaménovej. Tie posledné, ktoré na fotke vyššie chýbajú, boli najväčšie. V odtieňoch cyklaménovej a farby tohto roka, ultra violet.

Vedela som, že plánovaná svadba bude pekná. Nasvedčovalo tomu množstvo príprav, výber miesta, ladenie detailov. A tiež výber fotografov, ktorými bol skvelý tím MEMO photo agency. Áno, bol medzi nimi i Matt, ktorý fotil našu maličkú svadbu.

Svadba v stane. Ako sa to hovorí? Čo sa stane Stane v stane.. romantika, jasné. Nech sa páči, vstúpte a vnorte sa do tej atmosféry spolu s nevestou Simonkou a jej dnes už manželom Radkom. 

Všetky nasledujúce fotky sú dielom MEMO photo agency.

Niet krajšieho citu, ako je láska. Prajem Vám, Simi a Radko, nech je každý ďalší Váš spoločný deň taký krásny, ako bol ten svadobný.

Vaša štebotavá Danka

Lokalita: svadobný stan Barus

Výzdoba: Krako Fleurs

Svadobné šaty: Katarína Vargová

Svadobný Oblek: Blažek

Náušnice (nevesta a družičky): štebotavo

Fotky: MEMO photo agency

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.