Mladé, krásne a šikovné

Je tomu už pár týždňov, odkedy som si na instagrame našla správu od mladej talentovanej fotografky Bašky. Ja na náhody veľmi neverím a potvrdilo sa to i v tomto prípade. Jej meno mi bolo známe a ešte skôr, ako som si otvorila jej profil, spomenula som si. Deň predtým, ako mi napísala, som zaregistrovala jej prácu v podobe fotiek pre krásny obchodík NOSENE.

Projektu NOSENE fandím už dlho (ak ste o voňavom sekáči, ktorý zároveň pomáha ženám v núdzi, ešte nepočuli, určite to napravte), ešte v jeho začiatkoch som autorke konceptu Katke dokonca priniesla pár svojich kúskov, z ktorých som..ehm, vyrástla 🙂 Nie je to až tak dávno, no v tom čase ešte nemali ani kamennú predajňu – dnes ich majú rovno dve a svoje kúsky z kolekcie Renewals dokonca predvádzajú na prehliadkových mólach. Ale nie o tom som chcela. Hoci Katka z NOSENE je rovnako ako slečny, ktorým venujem tento blog, mladá, krásna, šikovná a akčná baba.

Barborka Kmeťková ma oslovila s návrhom stretnúť sa a nafotiť zopár štebotavých šperkov na modelke. Pretože práve profi fotky a prezentácia na modelke mi chýbajú. Jedným z dôvodov je fakt, že nemám takmer žiadny sklad a v podstate každý ušitý šperk ešte horúci letí za svojou majiteľkou. S Baškou som sa ale dohodla na spolupráci a keď sme našili zopár šperkov “pomimo” objednávky, stretli sme sa v jej peknom byte v bratislavskom Starom meste. Žiadne ateliéry, fototechnika za tisíce eur a štáb za chrbtom. Len ja, fotografka Baška a dve ďalšie šikuľky – rozprávkovo krásna Aďka ako naša modelka a talentovaná Baška. Keď pracujete s talentovanými ľuďmi, veľa iných vstupov naozaj nepotrebujete.

Presné ťahy štetcom po tvári, krásny úsmev, zvodný pohľad, cvak cvak..aké ľahké 🙂

No dobre, trvalo to asi 3 hodiny, ale ubehli ako nič. A tu je výsledok našej spolupráce. Ja som aj dnes, po niekoľkých týždňoch, nadšená 🙂

 

Mimochodom, mám 30 rokov a v miestnosti som bola ďaleko najstaršia. Uff.

 

Prajem vám krásny víkend,

 

vaša Danka