O mne

Ahoj. Pokojne si tykajme. Volám sa Danka a tvorím pre svoju i vašu radosť. Väčšinou s ihlou v ruke. Vlastne, v poslednej dobe asi vždy s ihlou v ruke. Teda, len keď moje deti spia. Áno, som totiž mamou. A mám tie najlepšie deti na svete. Ale to vám povie každá mama. Tá staršia sa volá Ela a má 5 rokov. Pomáha mi však ako ozajstná veľkáčka. Hlavne, keď potrebujem všetko prehádzať a skontrolovať v rámci inventúry skladových zásob a materiálu. Nebyť Ely, ani neviem, že inventúru potrebujem. Na jeseň 2019 k nám pribudol náš Adam. Všetka pozornosť tak počas dňa patrí najmä deťom. Takže keď šijem, tak najmä večer. V noci.

Šperky šijem už viac ako 8 rokov, no vo väčšej miere som sa tejto záľube začala venovať pri nástupe na materskú dovolenku. A práve v tom období, koncom roka 2014, vznikla aj značka štebotavo.

O štebotavých šperkoch

Prečo štebotavo? Pretože naša rodinka je štebotavá. Vydala som sa totiž za Vrabca 😉 Preto aj ten vrabček v logu. Jednoduché a milé, nie?

Štebotavé šperky sú iné ako šperky, ktoré poznáte. Sú farebné. Sú jedinečné. Môžu byť maličké i skutočne veľké v štýle tzv. statement jewelry. Šité šperky sú náročné na čas a precíznosť, ale myslím si, že stoja za tú námahu. Ich obrovskou výhodou je, že aj zdanlivo masívne šperky sú mimoriadne ľahučké. A na rozdiel od kovovej bižutérie, ktorá má svoje obmedzenia, touto technikou dokážeme splniť aj tie najtajnejšie a najbláznivejšie farebné želania. Štebotavé šperky sú pre všetky dámy, ktoré sa chcú páčiť. Samy sebe i okoliu.

Štebotavá tvorba je rozmanitá a také sú i naše zákazníčky, alebo ako ich volám ja, moje štebotavé baby 😉 V obchodíku nájdete menšie a jednoduchšie šperky na každodenné nosenie do školy či do práce, ale aj väčšie, komplikovanejšie a farebne výraznejšie šperky na špeciálne príležitosti a v neposlednom rade aj svadobné šperky.

Vaša priazeň a záujem o štebotavé šperky ma mimoriadne tešia. Vďaka veľkému dopytu moja malá “mamičkovská” značka postupom času rastie a moje podnikanie dáva prácu aj ďalším šikovniciam. Naďalej platí, že každý šperk je ušitý ručne, precízne a s láskou. Všetky šperky sú mojimi autorskými návrhmi. Veľmi rada sa hrám s farbami, dávam si záležať na každom detaile a verím, že to na výsledku vidno. Tak nech sa páči, vstúpte do sveta šitých šperkov, do sveta, kde každá z nás môže byť štebotavá.