Ako vznikajú štebotavé šperky?

Štebotavé šperky sú iné ako šperky, ktoré poznáte. Sú farebné. Sú jedinečné. Môžu byť maličké i skutočne veľké v štýle tzv. statement jewelry. Šité šperky sú náročné na čas a precíznosť, ale myslím si, že stoja za tú námahu. 

Šujtášové šperky sú šité ručne ihlou a niťou z tzv. prámikov (soutache), sklenených krištáľov, korálok, kabošonov a ďalších ozdôb. Šperky z kolekcie Luna Lovegood vznikajú tiež len za pomoci ihly a špeciálnych nití a to technikou korálkovej výšivky. 

Za každým šitým štebotavým kúskom tak stoja hodiny poctivej ručnej práce. Na kvalite prevedenia šperkov nám mimoriadne záleží, a preto si spracovanie každej objednávky vyžaduje svoj čas. 

Ako dlho budem čakať na vybavenie svojej objednávky?

Doba dodania šperkov závisí predovšetkým od toho, či je Tebou objednaný šperk aktuálne skladom alebo nie. Pravdou však je, že šperkov máme na sklade len minimum, keďže popri prichádzajúcich objednávkach na šperky “pomimo” neostáva takmer žiadny čas.

V prípade šperkov, ktoré sú skladom, je doba dodania do 5 pracovných dní. Šperky na objednávku šijeme v závislosti od aktuálnej vyťaženosti. Dlhodobo sa poradovník tvorí na cca 5 – 7 týždňov dopredu. 

Ak ale svoju objednávku potrebuješ mať v rukách čo možno najskôr, prosím, ozvi sa mi a preberieme spolu možnosti. Vždy sa snažím vyjsť v ústrety najmä nevestám, ale aj mužom, ktorí si darčeky pre svoje milé nechali na poslednú chvíľu 🙂

Nie sú tie náušnice ťažké?

Túto otázku dostávam azda denne 🙂 A odpoveď? Naozaj, nie sú! Ani trošku. Menšie štebotavé kúsky na ušiach skutočne nepocítite, nezabudnite si ich večer pred spaním z ušiek zložiť 🙂 

Ani tie najväčšie štebotavé náušnice vám uši nezaťažia. Nemusíte sa preto obávať, že by vám “natiahli” dierky alebo by ste sa s nimi počas dňa cítili nekomfortne. Len pre ilustráciu, najvýraznejšie náušnice z mojej dielne s dlhými hustými strapcami sú ťažké asi ako 1 – eurová minca.

Som alergik. Znesiem ich?

Štebotavé šperky obsahujú minimum kovových komponentov, v drvivej väčšine sú to v podstate len háčiky, puzetky či zapínania. Keďže našou víziou je, aby žiadne uško pre krásu netrpelo, všetky háčiky používame výhradne v antialergénnej úprave.

Je na Tebe, či si zvolíš striebro (Ag925) alebo alternatívu v podobe jeho galvanickej úpravy 24k žltým či 18k ružovým zlatom. Kovové komponenty, ktoré používame, sú vyrobené v EÚ.

Ak sa nekamarátiš ani s týmito drahými kovmi, použiť môžeme i chirurgickú oceľ a v prípade náramkov či náhrdelníkov ušiť šperk tak, že nebude obsahovať absolútne žiadnu kovovú súčasť.

 

V prípade otázok nás môžete kontaktovať prostredníctvom kontaktného formulára nižšie alebo priamo na emailovej adrese stebotavo@stebotavo.sk. Zastihnete nás tiež na telefónnom čísle +421 917 418 176.

štebotavo

PREVÁDZKOVATEĽ INTERNETOVÉHO OBCHODU:

Mulberry, s.r.o.
Hlaváčiková 12
841 05 Bratislava
IČO: 46799818